• Adresas: J. Vienožinskio g. 3A, Audronių I k.,

    LT - 42221 Rokiškio rajono savivaldybė, Lietuva

  • Skambinkite: +370 458 71 490
    info@rokiskioaliejine.lt

Rapsų sėklų išspaudos, gaunamos žaliavinio aliejaus gamybos proceso metu, puikiai tinka pašarų gamybai. Rapsų baltymuose yra nepakeičiamųjų aminorūgščių (lizino, metionino, cistino, triptofano ir kt.), o riebaluose – nepakeičiamųjų riebalų rūgščių (oleino, linolinės), būtinų augantiems jaunikliams ir turinčių teigiamą poveikį sveikatai bei gyvulių produktyvumui. Rapsų išspaudos – vertingas baltymų šaltinis galvijams, kiaulėms, paukščiams bei žuvims. „Rokiškio aliejinėje“ taikoma gamybos technologija leidžia gauti rapsų sėklų išspaudas, kuriose itin apsaugotas baltymas. Būtent dėl to išspaudos ypač tinka galvijų pašarų gamybai. Tyrimais įrodyta, kad kombinuotieji pašarai su rapsų išspaudomis turi teigiamą poveikį karvių produktyvumui, todėl šie pašarai yra labai paklausūs pieno ir gyvulių ūkiuose.

Visi bendrovės gaminami produktai – natūralūs, gamybos technologija labai pažangi, būtent tai ir leidžia gaminti paklausų kokybišką žaliavinį aliejų ir su šiuo procesu susijusius kitus produktus.

Vokietijos maisto pramonėje pastaruoju metu itin populiarėja produktai, pagaminti iš ūkių, kuriuose gyvuliai šeriami rapsų išspaudomis. Pasak Tiuringijos žemių ūkio tarnybos specialisto habil. dr. Friedrich Schone, iš rapsu praturtintą (iki 26 proc.) pašarą gavusių karvių pieno Vokietijoje gaminamas sviestas „ širdžiai“. Nepaisant gerokai didesnės kainos už įprastinį sviestą, jis jau pelnė vartotojų pripažinimą. Lesintų rapsais (iki 15 proc. lesalų sudėties) vištų kiaušiniai, nors ir kelis kartus brangesni, taip pat neužsiguli maisto parduotuvių lentynose Vokietijoje. Į klausimą, ar iš rapsais praturtintus pašarus gaunančių žemės ūkio gyvūnų gaminama produkcija gardesnė, mokslininkai šypsodamiesi atsako klausimu: ar visada sveikas maistas turi būti labai skanus?